Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekV Easy Computer bude zavřeno.
Vážení přátelé a obchodní partneři. Ve dny: pondělí, 30. dubna 2018, v úterý, 1. května 2018, v pondělí, 7. května 2018 a v úterý, 8. května 2018 bude v Easy Computer z důvodu dovolené/státního svátku zavřeno. V nutných případech prosíme volejte 604 812 813, nebo 603 334 350. V ostatní pracovní dny se na vás těšíme od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00. Děkujeme za pochopení. Team Easy Computer: Zdeněk Navrkal, Jiří Nedbal a Martin Stružka.
Obrázekmicro-LED displeje - blýská se na nové časy?
Již někdy v roce 2012 na CESu prezentovala firma SONY svole displeje Crystal-LED, kdy každý pixel byl tvořen trojicí diod LED. Od té doby bylo celkem ticho, i když byl zájem velký. Nyní přichází Samsung se svým micro-LED. Přes nesporné výhody zobrazovačů OLED zde stále zůstává problém se životností obrazovek s touto technologií. Micro-LED by řešil problém životnosti i kvality. Problémem je prozatím cena a také nízké rozlišení. Prezentovaná 146" obrazovka má pravděpodobně pouze full-HD (předpokládám, že 4k, nebo 8k by se Samsung "pochlubil"). Tak uvidíme.
ObrázekNový, o něco přízemnější (R) monitor Philips
Zatímco níže uvedený monitor je přehlídkou toho nejlepšího, co lze do monitoru dostat, potom tento zbrusu nový Philips se drží více "při zemi" (a také v normální cenové hladině kolem 6.000,- Kč). 27" (68,58cm) LED-LCD monitor Philips 272B8QJEB je vybaven displejem s IPS maskou, podsvícením W-LED, zobrazí 1,07 mil. barev, má 5ms odezvu a 60Hz obraz, jas 250cd/m2 a kontrast 1000:1. Má rozlišení 2560x1440 a bohatou výbavu vstupních portů - VGA (D-Sub), DVI, DP a HDMI.
Obrázek4k LCD se 144Hz, G-Sync a HDR již zanedlouho?
A co by to bylo za PC sestavu, když by k ní nebyl ještě monitor. Acer pod svou obchodní značkou Predator v dubnu t.r. uvede na trh 27" (68,58 cm) LED-LCD monitor s naprosto šílenými parametry: obrazovka AHVA, 4k (tj. 3840 x 2160), 144Hz obnovovací frekvence, 10-bit HDR, LED podsvícení o 384 zónách, 1000 nits a G-Sync. No, doufám že na to bude kombinace moderních procesorů, obrovské paměti, ale hlavně špičkových grafik nVidia (1180/2080?) vůbec stačit...
ObrázekNové plotnové disky Seagate jsou zde
A k níže uvedenýám novinkám v podobě základních desek a grafických karek přidáváme ještě jednu novinku, tentokrát ze světa pevných disků. Spolu se zvětšováním disků SSD se zdálo, že magnetické plotny to mají již "spočítané". S tímto se zdá nechce smířit Seagate a uvádí na trh dlouho odkládaný HAMR, čili magnetický - tepelný zápis. Navíc přidává druhou hlavu - pro čtení. S tímto se dá více zhustit záznam na plotnách a zrachlit čtení i zápis. Nastane snad na chvilku renesance HDD?
ObrázekNové grafiky nVidia již zanedlouho.
A už teď nikdo neví, jaké číselné označení budou nést. Z logiky věci by měly být značeny asi jako GTX 2060, apod., nicméně TweakTown toto vyvrací a předpokládá řadu GTX 1160 - 1170 - 1180, apod. No a jak tomu nakonec bývá, ani v tomto případě nemusí toto být finální označení. nVidia může ze "zaběhlého" mustru klidně vystoupit a zvolit zcela jiný model značení. To je ale nicméně zcela jedno, důležitý bude především výkon a cena...
ObrázekPrvní základní deska s chipsete H370 je zde
A přišel s ní Gigabyte. Pokud toužíte pro procesoru Intel s (inovo-) novou architekturou Coffee Lake a nechcete "vyvalit" haldu peněz za základní desku s chipsetem Z370 (nebť nechcete "taktovat"), potom prosím zbystřete. Gigabyte přináší na trh desku se zbrusu novým "odlehčeným" chipsetem Intel H370. Dá se předpokládat, že zanedlouho se přidají i další výrobci, ať je na trhu veselo.
ObrázekProcesory Intel s integrovanou grafikou AMD.
Aneb. peklo zamrzlo. Nová generace grafických čipů AMD - Radeon Vega se podívá i do tábora modrých - procesorů Intel. S naprosto neskutečným výkonem na integrované řešení grafické karty, na hony vzdálené všem dosavadním čipům, srovnatelné i překračující řešení s vyhrazenými čipy MX150. Limitacemi tedy může být velikost a rychlost operačních pamětí, ze kterých bude sdílet a samozřejmě ovladače. Tak uvidíme, jaký bude tah Kaby Lake-G.

Starší položky >>