Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekFascinace - na micro SD kartu již 400GB
Pod značkou Sandisk představuje WD další zajímavou metu. Na microSD kartu (ano, to je ta karta v telefonu, co je velká jak nehet) "nacpali" neuvěřitelných 400GB (372,52 GiB) (sic!). Tak to je už hodně zajímavé. Do smartphone si s sebou můžete vzít veškerou svou oblíbenou hudbu, slušnou kolekci filmů, knih, apod. Další metou bude pravděpodobně 512GB, ale na tu si ještě počkáme. Cena oznámená nebyla, obávám se ale, že nebude lidová. Nicméně za tu exkluzivitu to rozhodně stojí.
ObrázekA u ploten ještě zůstaneme - WD Gold má 12TB
Jak jsem již na konci minulého roku avizoval, tak WD může, díky heliové technologii, vtěstnat do běžného těla pevného disku 8 ploten. S kapacitou 1,5TB na jednu plotnu (PPR, díkybohu), je možné na jeden klasický 3,5" disk uložit až 12TB (10,91 TiB) dat. Tak to je něco! Pět let záruka, nasazení 24/7, minimální poruchovost (MTBF 2,5 mil. hod.) a cena? Hádám kolem 14.000,-
ObrázekNa jedné plotně HDD již 1TB dat
A hlavním "viníkem" je Toshiba. Mám samozřejmě na mysli 2,5" disk (do notebooku), na jehož jedné plotně může být zaznamenán 1TB dat. O způsobu zápisu (SMR/PPR) se materiály nezmiňují, já doufám, že je to tradiční PPR, nedovedu si představit slaboučké notebooky s plotnovým SMR diskem. Nicméně nyní je možné vtěstnat do 5mm 1TB a standardní 9,5mm HDD může mít již 3TB. Při současné vysoké ceně SSD je to rozhodně zajímavá alternativa.
ObrázekI am AI - a muzikanti nebudou mít co žr.. jíst
Celkem nedávno jsem s nadšením referoval o první písni, kterou stvořila umělá inteligence, hudba ve stylu The Beatles (jak by asi zněli v průběhu sedmdesátých let) a nyní zde máme celé album popové muziky, stvořené kompletně strojem. Jediné, co stroj neumí, je zpěv, ten zapůjčila Tayrn Southern. Takže, vypadá to s muzikanty blbě?
ObrázekGoogle vydal novou, osmou verzi Androida: Oreo
Po roce usilovného vývoje je zde nová verze operačního systému pro mobilní telefony a tablety: Android 8 Oreo. Mj. nabízí podporu PiP (obrázek v obrázku), lepší notifikace, nastavení limitu pro běh aplikace na pozadí apod. Android je dnes již zcela seriózním operačním systémem, který vládne světu smartfonů. Podívejte se tedy, zda výrobce vašeho smartfone nabízí upgrade na Oreo.
ObrázekMonitor s obnovovací frekvencí 480Hz
A u monitorů do třetice. Pro většinu běžných uživatelů postačuje obnovovací frekvence 60Hz. Fanoušci dynamických počítačových her mají svých 144Hz (nedávno dosažené i s IPS maskou). Před časem tuto mety zvýšili na 240Hz, ostatně u nových TN panelů se rychlost nastavení pixelu dostala až na 500ns. A nyní zde pánové z Blue Busters dosahují na některých panelech frekvence obnovení 480Hz!
ObrázekUltraširokoúhlý monitor Philips
A u Philipse ještě chvilku zůstaneme. K 8k monitoru, viz. zpráva níže, tento výrobce ještě uvedl na trh monitor s poměrem stran 32:9. S úhlopříčkou 49" (124,46 cm) je tento monitor vybaven VA panelem, prohnutým (sic!) 1800R, s rozlišením 3840 x 1080. Pozorovací úhly jsou 178° v obou směrech. Pro fanoušky ultraširokoúhlých filmů jak dělané. Nebo dvě FHD okna vedle sebe na jedné obrazovce? Nevím. Cena ale není právě lidová - kolem 31.000,- Kč.
ObrázekPrvní vlaštovky 8k zobrazení již přilétají
Po nedávno avizovaném monitoru Dell s neuvěřitelným 8k rozlišením vstupuje na trh s 8k zobrazením i Philips. V jeho nabízeném modelu 328p8k je stejný panel, jako u dříve ohlášeného Della, IPS s rozlišením 7680 x 4320. S jasem 400 cd/m2 sice nezobrazí nativní HDR, ale pokryje 100% AdobeRGB i sRGB. Kontrast zde je 1300:1 a krom USB Hubu pro A i Cje zde dvojice DisplayPortů v.1.3 pro obrazový signál. A cena? Hádám tak 110.000,- Kč, jako u dříve představeného Della...

Starší položky >>