Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekQLC s námi a zlé pryč!
Takže, nejenom, že se čipy vrství na sebe, tak ještě se do každého tranzistoru přidá další bit informace. V pravěku flash úložišť byla kapacita jednoho tranzistoru 1 bit. Celkem nedávno (nekolik let) nám sem přibyly MLC (2 bity v jednom tranzistoru), nyní jsou již běžné čipy TLC s třemi bity na tranzistor a nyní přichází Toshiba s QLC - čtyřmi bity na tranzistor. Tak snad konečně vrstvení QLC čipů přinese skokový nárůst kapacity SSD. Nebo se budou stále "plácat" kolem 256GB?
ObrázekFacebook používá přes 2 miliardy uživatelů
Není to zase až tak dávno, co jsme na interentu četli, že na facebooku je zhruba miliarda uživatelů. Dva roky? Možná tři? A zrovna nedávno tato hodnota dosáhla dvou miliard. Zpočátku síť pro sdílení fotografií a osobních postřehů se rozrostla, mnozí z FB čerpají informace, drobné zprávy z okolí, jiní zase přidávají fotky dětí, jiní zase s reklamou, apod. I my jsme na facebooku. Přidáte se také?
ObrázekPlnotučné Windows 10 na mobilu?
Zatímco mobilní Windows se pomalu již ztrácí v dějinách, tak Microsoft to s mobily stále nevzdává. Navzdory tomu, že vývoj je přísně utajen, tak se podařilo získat informace o práci na mobilním telefonu, který dokáže spouštět i programy pro desktopové Windows. Již nějakou dobu se hovoří o podpoře běžných Windows 10 na počítačích s architekturou ARM, takže je možné, že půjde i v zařízení velikosti většího mobilního telefonu. Tomu rozhodně fandím a jsem zvědav, zda se to Microsoftu podaří, nebo zda bude i nadále paběrkovat na Androidím poli...
ObrázekŠestijádro od Intela pro mainstream? Možná již do konce prázdnin!
Postup uvádění nových generací/architektur procesorů Intel Core se poněkud zbrzdil. Na 14nm byl již Skylake, nyní Kaby Lake a nakonec i Coffee Lake. Ta příjde již s novými čipovými sadami 3xx série, ale původní patice LGA 1151. Kompatibilita se staršími čipsety série 1xx a 2xx zatím není potvrzena. Co je ale již téměř jisté, je "šestijádro" i7, které je nejspíš přímou odpovědí na procesory AMD Ryzen. Tyto procesory by měly mít příkon 65, resp. 95W.
ObrázekGT 1030 je již ke koupi.
Již dříve avizovaná série grafických karet s čipy nVidia GeForce GT 1030 je již v prodeji. Za cenu, pohybující se kolem 2.100,- Kč získáte grafickou kartu, která má 384 unifikovaných procesorů, 2GB GDDR 5 (64-bit), nízkou spotřebu (příkon max. 30W), nízký profil, vhodný do HTPC, ale i DirectX 12 a Vulkan API, ale hlavně moderní výstupy, jako DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0. K dostání v Easy Computer.
Obrázek25 let ThinkPad IBM
5. října 1992 společnost IBM uvedla na trh notebook pod obchodní známkou ThinkPad. Sice po patnácti letech IBM odprodal svou divizi osobních počítačů společnosti Lenovo, tato však nicméně živí slávu známce ThinkPad dál. A zanedlouho oslaví své 25. výročí. Nechme se tedy překvapit, jaký výroční model na nás Lenovo chystá.
ObrázekApple začíná s H.265
Společnost Apple oznámila, že zvolila nástupce původního H.264 kodeku pro digitální a streamované video, a to H.265 (HEVC). Původní záměr zvolit VP9 od Google se tedy nebude konat. H.265 (HEVC) je patenty chráněný a je především efektivnější - snižuje datový tok při stejné kvalitě až o 40%. Apple integruje HW podporu pro nové čipy a SW podporu pro starší generace PU. Spolu s H.265 (HEVC) přidává Apple také podporu neoficiální formát BPG, pod názvem HEIF pro H.265 kompresi obrázků a fotografií.
ObrázekPCI-e páté generace opět zrychlí přenosy
Pravda, na světě ještě není PCI-e generace čtvrté, nicméně pokrok musí jít kupředu. V předpokládané páté generaci nabídne sběrnice PCI-e pro jednu linku až 32GT/s, což je přepočtu přibližně 3,93 GB/s (sic!). Při srovnání se stávajícími přinese navíc ještě plně duplexní režim. U PCI-e x16 bude schopná přenést tedy až 126 GB/s! Přesná specifikace PCI-e páté generace se předpokládá kolem roku 2019.

Starší položky >>