Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
ObrázekFantastické navýšení kapacity Li-ION na obzoru?
Znáte pana Johna Goodenougha? Pravděpodobně ne, nicméně výrobek s baterií Li-Ion pravděpodobně vlastníte. Pan Goodenough vynalezl v osmdesátých letech minulého století baterie Li-ION. Ten samý pán, nyní již de-facto na sklonku svého života (je mu 94 let) vynalezl novou baterii, která má při stejné velikosti trojnásobnou kapacitu, nabíjí se výrazně rychleji a dá se opakovaně nabít až 1200x. Jestli tohle "klapne", tak se svět příštích let výrazně změní..!
ObrázekZměna procesorů u Apple?
Pro společnost Intel celkem znepokojivou zprávou může být zvažovaná náhrada procesorů Core vlastním řešením ARM. Společnost Apple, minimálně zatím u notebooků by mohla nahradit stávající Intel architekturu vlastním ARM řešením. ARM v7 s označením Apple T310 by mohl u nové generace Macbooků nahradit některé funkce procesorů Intel a to by byl jen začátek. Tyto procesory jsou již tak výkonné, že by mohly zanedlouho Intel zcela nahradit. Potom by stačilo už jenom portovat Mac OS X na ARM a je... hotovo!
ObrázekNeuvěřitelná rychlost čtení i zápisu SD
Pokud vám nestačí v současné době běžná rychlost čtení/zápisu na SD kartu, která se pohybuje kolem 100 MB/s, potom je zde pro vás zcela nová SD karta Sony, která umožňuje rychlost zápisu až 299 MB/s a rychlost čtení až 300 MB/s. Bude se vyrábět v kapacitách 28,8, 57,6 a 115,2 GiB a na trhu bude dostupná na přelomu března a dubna. Cena uvedena nebyla, obávám se ale, že nebude "lidová".
ObrázekNový Blu-Ray HDD rekordér Panasonic s DVB-T2
Společnost Panasonic stále věří stolním rekordérům. Na trh uvádí nové modely s DVB-T2 tunerem (DMR-UBC80 a DMR-UBC90), které obsahují pevný disk a optickou mechaniku BD. Pro majitele parabolických antén jsou tu ještě modely DMR-UBS80 a DMR-UBS90, které obsahují DVB-S2 tuner. Ceny nebudou právě lidové, začínají na 22.999,- Kč, nicméně za stolní rekordér, který podporuje budoucí standardy to rozhodně stojí.
ObrázekNeuvěřitelné zrychlení při zápisu do magnetické paměti.
V souvislosti s fantastickým vynálezem uložení jednoho bitu informace do jednoho atomu nesmí "zapadnout" ještě jeden fantastický vynález vědců z Minnesotské univerzity - nový milník v rychlosti zápisu do magnetické paměti - 1Tb/sec., nebo chcete-li 128GB/sec. V souvislosti s vynálezem níže je zřejmé, že magnetickým pevným diskům ještě rozhodně "neodzvonilo" a nějakou dobu tu s námi ještě budou.
ObrázekHistorický průlom v magnetickém ukládání dat od IBM
Skutečně obdivuhodný vynález se podařil inženýrům z IBM - v magnetickém záznamu se jim podařilo uložit 1 bit do jednoho atomu. Ano, tento magnet je tvořen jedním atomem. Současné pevné disky potřebují k uložení jednoho bitu zhruba 100 000 atomů, jedná se tedy o skutečně obrovský technologický skok. Je zřejmé, že do praktického použití to ještě nějakou dobu potrvá, ale je to skutečně zajímavý objev.
Obrázek25 let na internetu!
V pondělí, 13. února tomu bylo právě 25 let, kdy se první šťastlivci z tehdejšího Československa mohli poprvé připojit k internetu. Skutečně nedávno, zdá se, a přesto internet dokázal za pouhé čtvrtstoletí proměnit charakter společnosti, obchodu, komunikací, přispěl k nebývalému zájmu o výpočetní techniku a jejího rozvoje. Jsem šťastný, že jsem tuto dobu zažil, jen málokterý vynález za pouhou jednu generaci tolik ovlivní společnost.
ObrázekPrvní testy procesorů Ryzen
A bude to rozhodně stát za to! V předchozí novince jsem avizoval dostupnost základních desek pro nové procesory AMD, Ryzen, jejichž uvedení na trh se blíží. Již jsou k dispozici pro různé testy a jeden z mnoha modelů, šestijádrový 5 1600X zde hravě překonává konkurenční Core i7! A to budou k dispozici i osmijádrové (16 vláken), za velmi příznivé ceny. Vzkaz pro AMD - to je ono!

Starší položky >>