Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
Obrázek25 let na internetu!
V pondělí, 13. února tomu bylo právě 25 let, kdy se první šťastlivci z tehdejšího Československa mohli poprvé připojit k internetu. Skutečně nedávno, zdá se, a přesto internet dokázal za pouhé čtvrtstoletí proměnit charakter společnosti, obchodu, komunikací, přispěl k nebývalému zájmu o výpočetní techniku a jejího rozvoje. Jsem šťastný, že jsem tuto dobu zažil, jen málokterý vynález za pouhou jednu generaci tolik ovlivní společnost.
ObrázekPrvní testy procesorů Ryzen
A bude to rozhodně stát za to! V předchozí novince jsem avizoval dostupnost základních desek pro nové procesory AMD, Ryzen, jejichž uvedení na trh se blíží. Již jsou k dispozici pro různé testy a jeden z mnoha modelů, šestijádrový 5 1600X zde hravě překonává konkurenční Core i7! A to budou k dispozici i osmijádrové (16 vláken), za velmi příznivé ceny. Vzkaz pro AMD - to je ono!
ObrázekAM4 se blíží, již budou v prodeji základní desky!
Chtěl jsem napsat s razancí buldozeru, ale to by asi vůči firmě AMD nebylo zcela fér. Kódové jméno předchozí architektury, která přinesla formě AMD spíš zklamání, než očekávanou slávu a zisky a přivedla tuto firmu skoro k platební neschopnosti. Tak nyní je již snad vše za nimi a nová architektura na obzoru. Základní desky pro tyto procesory budou v prodeji co nevidět - již od 24. února!
ObrázekNeobvyklá informace ze světa mobilních telefonů!
Tento týden "prosákla" světem mobilních telefonů nevídaná informace, že společnost Nokia znovu začne prodávat (16 let starý) model 3310. Osobně se domnívám, že půjde jen o označení modelu, nemyslím si, že by Nokia "reinkarnovala" totu mobilní legendu. Technologie MT již značně pokoročily a nemyslím si, že by se našel někdo, kdo by byl ochotný používat dnes již takového mobilního dědečka. Nu, za pár týdnů uvidíme v Barceloně...
ObrázekIntel Cannon Lake nakonec přeci jen na 10nm?
Zdá se tedy, že Mooreův zákon se sice "zakymácel", ale nakonec zůstane platný i nadále. Nějakou dobu to vypadalo, že osmá generace procesorů Intel, Cannon Lake, bude vyráběná již zvládnutou 14nm technologií. Nicméně Brian Krzanich na CESU 2017 potvrdil, že nové procesory Intel budou vyráběné již 10nm technologií. Kromě toho, že budou úspornější, také přinesou nevídané, až 15% navýšení výkonu.
ObrázekDell ukázal nový 8k monitor!
Společnost Dell prezentovala na výstavě nový 32 - palcový monitor s fantastickým 8k (7680 x 4320) rozlišením. Parametry jsou fantastické - 100% gamutu Adobe RGB a 98% DCI-P3, také hodnoty jasu i kontrastu jsou nebývale vysoké - 400 cd/m2 a 1300:1. Panel je typu IPS a obnovovací frekvence je 60 Hz. Připojení je možné přes rozhraní display-port. Cena zveřejněna nebyla, dá se ale předpokládat, že bude velmi vysoká.
ObrázekRyzen - procesor určený pro přetaktování!
Nové procesory AMD s architekturou ZEN, určené pro patici AM4 budou mít slušný potenciál k přetaktování. Procesor Ryzen, nazývaný také Summit Ridge bude na trhu od konce února t.r., s předpokládanou výchozí frekveencí 3,5GHz, bude osmijádrový - šestnáctivláknový a nebude mít uzamčený násobič. Takže v kombinaci s deskou s chipsetem B350, nebo X370 bude tento procesor jako dobrý základ pro taktování.
ObrázekMálo místa na flash disku? Je zde 2TB Kingston!
Takže, pokud vám již dochází místo na flash disku, nezoufejte. Do června tohoto roku uvede společnost Kingston na trh flash-disc s neuvěřitelnou kapacitou 2TB. Cena zatím oznámená nebyla, dá se předpokládat, že bude děsivá. Ostatně, aktuálně se ceny 128GB flash-disku pohybují kolem 1.200,- Kč, odhaduji, že cena flash-disku 2TB Kingston se bude pohybovat někde kolem 15.000,- Kč vč. DPH.

Starší položky >>