Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekJe váš počítač připraven pro herní nářez Mafia III
Dlouho očekávaná herní novinka, Mafia III je zde. V odkazu je možné se seznámit s hlavními postavami této bezesporu atraktivní hry. A nyní otázka k hardware, položená už v titulku - Je váš počítač připraven pro hru Mafia III? Pokud na tuto hru nestačí, nezoufejte. Pouze u nás je možné při upgrade provést i odkup původních komponentů. Přijďte se svým počítačem do Easy Computer. Rádi vám jej vylepšíme tak, aby Mafia III již nebyla příliš "tvrdým oříškem".
ObrázekVýrazný nárůst kapacity akumulátorů?
Všechny přístroje na světě, které jsou napájeny z akumulátoru se potýkají většinou s nedostatečnou kapacitou (rozumněj: výdrží) svých akumulátorů. Nová generace akumulátorů technologie Li-Metal zachová kapacitu stávajících článků při poloviční velikost. Je tedy možné do stávajících velikostí dodat dvojnásobnou kapacitu náboje. Nicméně se obávám, že výrobci raději zařízení zmenší při zachování původní kapacity baterie...
ObrázekNová generace PCI-e je připraveny do výroby.
Dlouhé čtyři roky byla vyvíjena nová generace PCI-e sběrnice. Stávající verze 3.0 již svou rychlostí nestačila požadavkům grafických karet a jiným rozšířením a proto je zde zcela nová generace v. 4.0. Grafické karty, určené pro tuto sběrnici již ve velké míře nebudou potřebovat přídavné napájení. Taktéž rychlost rozhraní vzroste na neuvěřitelných 16 GT/s pro každou jednu linku.
ObrázekDDR 5 SDRAM - předpokládaný nástupce...
Operační paměti typu DDR 4 SDRAM seještě nestačily na trhu řádně etablovat a již se plánuje jejich nástupce. Paměti typu DDR 5 SDRAM mají svou specifikaci již hotovou a předpokládá se jejich nasazení do výpočetní techniky již v roce 2020. Nicméně původní předpoklad u DDR 4 pamětí byl minimálně 7 let, tj. do roku 2022, tak uvidíme, jak rychle budou skutečně dédéerka pětky "nasazeny" do provozu.
ObrázekZen sice ještě na trhu není, ale už se hledí k budoucnosti...
AMD oznámilo svoje plány do budoucna. Tím bude procesor s kódovým označením Starship (vesmírná loď), a měl by být nástupcem zanedlouho uvedeneého procesoru s označením ZEN. Společnost AMD slibuje, že by měl mít až 48 jader a umět tedy současně zpracovat až 96 threads (vláken). To vypadá samozřejmě naprosto fantasticky, jsme moc rádi, že i přes nepřízeň finanční zde společnost AMD pořád je a přejeme jim hodně úspěchů.
ObrázekZen se blíží!
Lisa Su, CEO AMD na tiskové konferenci před několika dny ukázala funkční vzorek nové architektury procesorů AMD - ZEN. Tyto procesory budou podporovat zpracování dat podobné HyperThreadingu, budou mít 8 jader, novou patici AM4, budou podporovat paměti typu DDR 4, budou vyráběny 14nm technologií. Na trh by měly být uvedeny ještě tento rok. Tak snad bude ZEN dostatečnou odpobědí na Kaby Lake architekturu Intelu. Přejeme AMD hodně zdaru.
ObrázekZálohovat! Až na 1 332 let!
Společnost Verbatim uvádí na trh nová BDXL média s kapacitou až 100GB (93,13 GiB), s keramickou záznamovou vrstvou, u které slibuje při dodržení skladovacích podmínek (teplota do 25 stupňů a relativní vlhkost 50%) životnost až neuvěřitelných 1 332 let. Ve srovnání s životností pevných disků či SSD je tato hodnota vpravdě neuvěřitelná. Tak snad budou v roce 3 348 k dostání Blu-Ray mechaniky.
ObrázekPolaris! To je odpověď AMD na Pascal!
A s cenou kolem 199 dolarů je to odpověď více, než pádná. Výpočetní výkon této karty je přes 5 TFlops, má 2 304 unifikovaných shaderů, 4 nebo 8GB GDDR 5 s taktem 8Gb/s a přes 256-bit sběrnici s propustností až 256 GB/s a při tomhle výkonu si vystačí s 150W. Vyrobená na 14nm technologii zvládne i výpočet pro virtuální realitu, podporuje moderní rozhraní DP 1.4 a HDMI 2.0. Už se těšíte? První kousky již koncem června!

Starší položky >>