Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekGrafické karty nVidia GeForce GTX 1050 a GTX 1050Ti jsou zde!
Společnost nVidia uvádí na trh nové grafické karty - GeForce GTX 1050 a GTX 1050 Ti. Za předpokládanou MOC 3.200,- a 4.300,- Kč nabídnou 640, resp. 768 CUDA, 2 / 4 GB GDDR 5 (128-bit), HDCP 2.2, DirectX 12 a to vše na 14nm technologii, kde se vejdou do příkonu PCI-e (75W). Výstupy jsou již pouze digitální - DVI, HDMI 2.0b a hlavně display-port v. 1.4, který podporuje rozlišení 8k při 60Hz. Ideální pro hráče s nižším rozpočtem - bez problémů přehrají hry při full-HD rozlišení.
ObrázekTelefonopočítač zn. musímmít !
Vypadá reálněji, než všechny pokusy dávno předtím - kombinace "plnohodnotného" x86 počítače s Windows 10, ale s funkcemi běžného telefonu. 6" LCD, čtyřjádro, 4GB RAM a 64GB úložiště, bohatá konektivita a běžné funkce telefonu dělají tento přístroj velmi zajímavý. Myslím, že to by byla cesta i pro Microsoft, jimž se Windows 10 Mobile moc nepovedly a skomírají na okraji zájmu. Plnohodnotné Windows v telefonu - to je ale něco zcela jiného. Tak příští rok, budeme se těšit!
ObrázekA muzikanti nebudou mít co ž... jíst!
Umělá inteligence nás brzy dostihne a nejspíš i předstihne. Ať se už bude jmenovat IBM, Sony, nebo třeba Skynet... V laboratoři Sony, kde se zabývají vývojem umělé inteligence nacpali do počítače celou diskografii skupiny The Beatles a z počítače vypadla zcela nová skladba ve stylu sedmdesátých let. Takže po lidech z továren, později řidičích, budou bez práce i muzikanti. Nebude to trochu škoda?
Obrázek1TB SDXC karta je realitou!
Společnost Sandisk (nyní již pod WD) ukázala funkční vzorky SDXC karty s neuvěřitelnou kapacitou 1TB (931,5 GiB). Od poslední, již tak fantastické kapacity 512MB uplynuly pouhě dvy roky. Znamená to snad, že kapacita těchto karet bude dvojnásobná každé dva roky? Proč ne? 1TB, to znamená třeba 70000 digitálních fotografií v nekomprimovaném formátu RAW. Nebo třeba 77 filmů ve full-HD, nebo třeba 235 000 písniček v MP3... atd.
ObrázekZa pár let již u vašeho počítače!
4k monitory se ještě "nezabydlely" v našich domácnostech a je tu nástin 8k monitorů od firmy Sharp. S firemní IGZO technologií obrazovek ukazuje horizont vývoje monitorů k počítači. S připojením přes display-port lze předpokládat relativně bezproblémové rozšíření této technologie. Ukázkový displej sice potřebuje celkem 4 propojovací kabely (DP v. 1.2), nicméně u v. 1.4 již postačí jen jeden kabel pro 8k rozlišení při 60Hz.
ObrázekSSD značky Western Digital
Ani u "západní digitální" nechtěli zůstat pozadu s SSD. Nicméně vlastní vývoj této technologie je drahý a trvá dlouho. U WD to vyřešili tak, že pohltili společnost Sandisk a jejich disky začali prodávat pod svojí značkou. Na trhu se nyní objeví dva nové produkty z řady Blue a Green, s životností (u nejvyššího modelu) až 56 let. Disky SSD zn. WD budou určeny pro 2,5" S-ATA i M.2, s cenami již od 89 $.
ObrázekVýrazné zrychlení internetu na telefonní lince?
Prozatím na začátku, do reálného nasazení má ještě velmi daleko. Nicméně je to značný pokrok. Na běžné dvoulince, kterou byla kdysi přivedena k vám domů telefonní linka (a nyní je nejspíš VDSL modem na internet), se podařilo technikům z Nokia a Deutsche Telecom přenést data rychlostí 10Gbit/s. Sice jen na 50m, s větší vzdáleností se kvalita signálu (a rychlost datového přenosu) snižuje, nicméně je to stále mnohem víc, než umí stávající VDSL. Je se na co těšit!
ObrázekJe váš počítač připraven pro herní nářez Mafia III
Dlouho očekávaná herní novinka, Mafia III je zde. V odkazu je možné se seznámit s hlavními postavami této bezesporu atraktivní hry. A nyní otázka k hardware, položená už v titulku - Je váš počítač připraven pro hru Mafia III? Pokud na tuto hru nestačí, nezoufejte. Pouze u nás je možné při upgrade provést i odkup původních komponentů. Přijďte se svým počítačem do Easy Computer. Rádi vám jej vylepšíme tak, aby Mafia III již nebyla příliš "tvrdým oříškem".

Starší položky >>