Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
ObrázekJe nás už 300.000.000! Přidáte se i vy?
Spolu s nově prodanými počítači dosahuje už podíl Windows 10 na trhu již 300 milionů počítačů. Systému Windows 10 se nemusíte bát. Vaše dotazy rádi zodpovíme, s upgrade vám poradíme, nebo jej u nás i provedeme. Přidáte se i vy?
ObrázekMicrosoft chystá zásadní změnu průzkumníka
Pro Windows 10 chystá společnost Microsoft zcela nového průzkumníka souborů. Prozatím nejsou k dispozici žádné náčrty, ani přibližný termín uvedení. Průzkumník Windows není u uživatelů moc populární, a tak věřím, že u nové verze bude určitě výkonnějším nástrojem, než u té stávající. Nezbývá, než počkat uvedení.
ObrázekNové střípky pro novou architekturu AMD
Ani u nové (plánované) patice AMD AM4 nepřejde společnost AMD na podobnou technologii patice CPU, jako má Intel (LGA). Nicméně nová procesor v sobě bude integrovat i severní můstek a proto je nutné počet pinů zvětšit. Při zachování stávající velikosti patice ponese AM4 celkem 1331 pinů. Doufejme, že tyto piny budou i dostatečně pevné, aby nedocházelo k jejich nechtěné deformaci již při osazování.
ObrázekPlaystation s 4k již do Vánoc?
Již mnoho zákazníků vlastní 4k televizor. Společnost Sony na tento stav reaguje i s vývojem své herní konzole Playstation. Nová 4.5 verze této konzole, nazvaná prozatím jako PS 4k je ve vývoji a předpokládá se její uvedení na trh kolem Vánoc roku 2016. V každém případě je to zajímavý marketingový tah a věřím, že na to potenciál firma Sony rozhodně má.
ObrázekNová strategie vývoje Intel
Ve své strategii vývoje procesorů přichází intel s "třífázovým" postupem, který nahradí původní "dvoufázový", v interní strategii Intelu nazývaný "tick-tock". U současných technologií výroby nelze, i přes nesmírný potenciál Intelu, počítat s tak rychlým vývojem. A než by Intel "nestihl" uvést nové produkty na trh, nebo uvedl nějaké "zmetky", tak raději vývoj lehce zpomalí. Myslím, že nová strategie vývoje, PAO, je správný postup.
ObrázekJava končí v prohlížečích.
Vědomi si bezpečnostních rizik, oznámili vývojáři Oracle ukončení vývoje plug-inu pro prohlížeče. V Chrome není již nyní, stejně tak v MS Edge. Přežívat bude jen ve Firefoxu a to pouze do konce roku. Nevím, jak na tom bude IE11, ale myslím, že to nebude o moc déle. Svou úlohu rozhodně splnila, děkujeme. Nicméně poslední dobou byl její přínos spíše kontraproduktivní.
ObrázekPrvní 4k blu-ray přehrávač míří do prodeje.
A na krátkou dobu nejspíš nastane renesance blu-ray formátu. Samsung uvádí na trh přehrávač UBD-8500 za cenu kolem 400 dolarů (kolem 10.000,- Kč), který krom BD, DVD a CD umí přehrát renovovaný formát Blu-ray s 4k UHD rozlišením. Mimo jiné tento přehrávač umí přehrát 3D obsah a streamovat 4k rozlišení ze služeb jako je např. Netflix.
ObrázekFanoušci širokoúhlých filmů, zbystřete prosím!
Na trh se chystá velmi zajímavý produkt televizor (spíše monitor) s hodně "nudloidním" poměrem stran 21,6:9, resp. 32:9 (rozlišení 3840 x 1600, resp. 3840 x 1080). První jmenovaný přesně vyhovuje tradičnímu širokoúhlému formátu 2,4:1 běžných filmů. S IPS maskou, odezvou 14 ms a velkými pozorovacími úhly bude přesně ideální pro sledování filmů.

Starší položky >>